import

Podporujeme

logo sheephappens.cz logo perstina.com logo perstina.eu

Poslední přeložená slova

Česko-perský slovník

autorka: Darina Vystrčilová
ISBN: 978-80-270-1415-6
vydání první

K zaslání od července 2017

Anotace:
Slovník obsahuje přibližně 70 000 překladů lexikálních jednotek uspořádaných do 24 000 českých slovních hesel. Jeho základ vznikl překlopením Příručního slovníku persko-českého téže autorky vydaného v r. 2002. Těžištěm slovní zásoby je moderní spisovná íránská perština. Lexikální jednotky byly zpočátku čerpány excerpcí z textů různého charakteru (zejména z odborné literatury, beletrie a médií), později z několika perských jazykových korpusů. Jazykové korpusy byly v průběhu posledních patnácti let využívány i ke studiu ustálených spojení a k ověřování správnosti překladů u vybraných lexikálních jednotek. Rukopis prošel dvojím lektorským čtením dvěma různými rodilými mluvčími, Amirem Taherzadehem a Monou Khademi.
U každého perského ekvivalentu je uvedena fonetická transkripce výslovnosti ve spisovném jazyce, některé charakteristické odchylky výslovnosti teheránské hovorové perštiny jsou shrnuty v úvodních poznámkách.
Vazba: V8
Rozsah: 608 str.

Slovník obdržel 3. cenu v kategorii Slovník roku 2018 a 1. cenu v kategorii Cena poroty za slovník překladový (http://www.jtpunion.org/Soutez-Slovnik-roku/Cena-SLOVNIK-ROKU-2018-udelena).

Cena: 970 Kč + poštovné a balné
po dohodě možný osobní odběr v Praze 1

K dostání též zde:

obálka česko perského slovníku